Příklad z praxe: Projektový den

O jedné z podob, jak může projektový den ve škole vypadat, mluvil pan třídní učitel ze zapojené školy:

"Ve čtvrtek má celý druhý stupeň projektový den, a to je tak, že to organizují deváťáci.Deváťáci vymysleli stanoviště, my učitelé jsme se na ta stanoviště napsali a musíme vymyslet nějaký konkrétní obsah; já s kolegyní máme vánoční kvíz, a potom v pátek jsme zase jako třídní se svojí třídou celý den."

"Projektový den máme většinou každý rok, předminulý rok jsme třeba měli projektový den na téma zvířata, a děti vyráběly různé věci, které se pak prodávaly, výtěžek šel na charitativní podporu útulku. Minulý rok jsme vítali jaro, byla to stanoviště, která měla být venku, ale protože pršelo, tak se to všechno přemístilo do školy. Vždy byla skupina většinou tak patnácti dětí, ve které byl mix prvních až devátých tříd a děti chodily po škole a plnily různé úkoly a za to si mohly koupit odměnu na konci toho dne."