Příklad z praxe: Spolupráce s firmami a podnikateli

V jedné ze škol v severních Čechách mají také zkušenost se spoluprací s firmami a zaměstnavateli:

“Máme exkurze, my máme projekt Společné vzdělávání, máme návštěvy škol, středních škol a podniků, takže my každé pololetí navštívíme jednu školu tady v okolí a nějakou továrnu nebo nějakého zaměstnavatele, takže my jsme třeba teď byli v ABB, což je tady známá firma s celostátní působností.”

Podělili se s námi také o to, co si žáci a žákyně mohou z návštěvy firmy odnést a co se mimo jiného mohou také naučit a vyzkoušet.

“Potom děláme, že si [žáci/žákyně] jakoby založí firmu a zkusí si udělat nějakou reklamu, co nabízejí, tak co by, co vlastně budou, mohou nabídnout, co musí umět, aby to dokázali a podobně. Třeba když mají firmu, jaké tam budou mít pozice. Snažíme se, aby to mělo pro ty děti nějaký přínos, aby to nebyla nějaká suchá teorie.”