Příklad z praxe: Projektový den

O jedné z podob, jak může projektový den ve škole vypadat, mluvil pan třídní učitel ze zapojené školy:
“Ve čtvrtek mají projektovej den celej druhej stupeň, a to je tak, že to organizujou deváťáci, a deváťáci vymysleli stanoviště, my učitelé jsme se na ty stanoviště napsali a musíme něco vymyslet; já s kolegyní mám vánoční kvíz, a pak v ten pátek máme, zase jsme jako třídní s tou svojí třídou celý den.”

“Projektový den máme většinou každý rok, minulý rok jsme třeba měli projektový den jako že na téma zvířata, a děti vyráběly různé věci, které se pak prodávaly, a ten výtěžek šel pak do útulku, to je spíš takovej charitativní projekt, ne, to byl předminulý rok, a minulý rok jsme vítali jaro, to jsme, to taky bylo stanoviště, měly být stanoviště venku, ale protože pršelo, tak se to všechno přemístilo do školy a byly, to bylo pro celou školu a byla skupina většinou tak patnácti dětí a byl tam mix prvních až devátých tříd a děti chodily po škole a plnily různý úkoly a dostávaly za to odměnu a za to si jako mohly koupit odměnu na konci toho dne.”