Tripartitní setkání: učitel - žák - rodič

Cíl

Cílem trojstranného setkání učitel - žák - rodič/pečující osoba (dále jen tripartitní schůzka) je obvykle co nejlépe nastavit vzdělávání Vás, žáků a žákyň. Všechny tři strany (učitel/učitelka, rodič/pečující osoba, žák/žákyně) mají možnost se zapojit a mohou vysvětlit svůj pohled na věc.   

Popis opatření

Tradiční třídní schůzky mohou být nepříjemné, protože se mluví o vás bez vás. Rodiče/pečující osoby s učiteli probírají vaše vzdělávání bez toho, aniž byste měli možnost se do toho jakkoliv zapojit nebo vysvětlit dané události. Trojstranná schůzka umožňuje učiteli/rodiči/žákovi otevřeně hovořit v rámci bezpečného a intimního prostředí. 

  1. Je pravděpodobné, že pokud se váš učitel/učitelka rozhodne pro tento typ schůzek, bude to vyžadovat i přípravu z vaší strany. Může být těžké vysvětlovat svoje výsledky před dospělými, pokud jste to nikdy nedělali, možná budete potřebovat delší přípravu. Nebojte se požádat o pomoc někoho dospělého, komu důvěřujte, případně někoho staršího, kdo má zkušenost.
  2. V rámci schůzky by vám měl být dán dostatečný prostor. I když může být těžké vyžádat si prostor mezi dospělými, nebojte se požádat o něj.
  3. Prostor schůzky může být užit i pro vytvoření dohod. Dohoda by měla být užitečná pro všechny zúčastněné.
  4. I když budete řešit složité téma, zkuste se zamyslet, co dobrého a pozitivního se vám podařilo a zmiňte to během schůzky. Určitě to bude dobrý odrazový můstek pro další práci.

DŮLEŽITÉ!

Důležitou součástí schůzky je její důvěrnost pro všechny zúčastněné. Může se stát, že váš učitel/učitelka, nebo rodič/pečující osoba budou na schůzku chtít pozvat i někoho dalšího. Nebojte se říct, pokud vám přítomnost další osoby není příjemná. Zároveň můžete přítomnost někoho dalšího i navrhnout. 

Aktivně poslouchejte, ale nebojte se také zapojit, pokud chcete něco sdělit.

Kde se dozvím více informací

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info